Sony Xperia Z1 – Test

Następca Sony Xperii Z miał swoją premierę kilka miesięcy temu. Tak samo jak w przypadku ‘Zetki” wyprzedził on konkurencję pod względem specyfikacji  o kilka miesięcy, lecz tym razem nie z powodu wyświetlacza w lepszej rozdzielczości, lecz z zastosowania lepszego procesora. Mowa tu oczywiście o Snapdragonie 800. Do tego wszystkiego należy dodać wydajną grafikę, 20,7 Mpix aparat wyposażony w najnowsze technologie  i teoretycznie mamy przepis na sukces. Jak jest w praktyce? Czy Z1 faktycznie sprawuje się tak dobrze jakby mogłyby sugerować liczby ją opisujące? Dowiecie się o tym w dalszej części wpisu

Z1 zagościła u mnie na prawie trzy tygodnie. Jest to czas na tyle długi, aby można było ocenić czy smartfon jest godny polecenia, czy też zdecydowanie go unikać. W trakcie moich testów muszę przyznać, że najnowsza Xperia nie była niezawodna, ale zdecydowana większość tych elementów, w których ten smartfon mnie zawiódł wynikała z błędów oprogramowania. Te wszystkie “bolączki wieku dziecięcego” jak mówi producent zostaną naprawione wraz z kolejnymi aktualizacjami, więc pozostaje nam tylko zaufać Sony i czekać, aż wszystkie błędy zostaną wyeliminowane.

Tymczasem mam dla was dwa videotesty, które przedstawią kolejno: Rozpakowanie telefonu i ogólne wrażenia oraz pełny test Z1. Zapraszam do oglądania!

Jeśli macie jakieś uwagi co do testu, bądź jakiekolwiek pytanie to piszcie śmiało w komentarzach!

0