Test telefonu: Nokia 301

5299

Zapraszam do obejrzenia wideo recenzji telefonu Nokia 301, czyli najnowszej Nokii z klasyczną klawiaturą, która wyposażona jest m.in. w łączność 3G, aparat 3,2 Mpx, sporej wielkości wyświetlacz TFT oraz baterię 1200 mAh.  

Telefon dostępny jest w naszym sklepie teltab

*** AKTUALIZACJA ***

W oprogramowaniu v02.51 (uaktualnienie dostępne z pozycji menu telefonu) rozwiązuje problemy z czasem pracy telefonu na baterii. Podczas normalnego użytkowania, czyli 20 minut rozmowy dziennie, 50 SMS, pracy w trybie 3G telefon potrafi wytrzymać bez problemów 4 doby, co uważam za dobry wynik. Przed aktualizacją przy takim wysiłku bateria wystarczała na lekko ponad dobę.

0
· · ·

Komentarze

 • Kowciu, oprogramowanie w wersji 2.51 jest już dostępne przez FOTA, tak więc jeżeli jeszcze 201 nie oddałeś, może mały update, czy coś zmienia z baterią?
  Aha i przydałoby się jakieś małe tekstowe podsumowanie, dla tych, co z różnych powodów nie mogą obejrzeć.

  Jan 8 lipca 2013 17:07
 • Tak, dzisiaj wieczorem pobrałem aktualizację. Poprawy w zasięgu 3G nie widzę póki co, a bateria wiadomo – wymaga minimum tygodniowego użytkowania. Jutro będę negocjował z Nokią zwrot tego modelu, bo już powinienem go zwrócić w tym tygodniu – być może uda mi się przedłużyć czas testów o tydzień lub najlepiej dwa, by sprawdzić w różnych warunkach ile wytrzymuje bateria po tej wyczekiwanej aktualizacji 🙂 Odnośnie podsumowania, to nadal te moje testy są w wersji BETA, docelowo nie wiem jak będzie to wyglądało. Mimo wszystko póki co chcę zachęcić czytelników bloga do oglądania recenzji, ale tak jak napisałem, to wszystko wymaga mojego przemyślenia i na pewno bedę starał się ułatwić maksymalnie dostęp do informacji. Może rzeczywiście zrobię małe pisemne podsumowanie z listą wad i zalet w takiej luźnej formie. Dajcie mi trochę czasu, ale wszystkie propozycje i uwagi bardzo mile wysłucham, bo tak naprawdę początki bywają ciężkie 🙂

  Piotr Kowalik 8 lipca 2013 22:47
 • Testy przedłużone o tydzień, jak oddam ten telefon to napiszę na blogu czy bateria dłużej wytrzymuje.

  Piotr Kowalik 9 lipca 2013 13:06
 • Oj, myślałem po prostu, że zapuścisz długą rozmowę w którejś z nielimitowanych sieci i to by wystarczyło :-). Ale fajnie, że potrzymasz go dłużej.

  Jan 10 lipca 2013 21:06
 • Jak na razie jestem zadowolony z trzymania baterii. Rozmowę też “zapuszczę”, bo przed aktualizacja wystarczyło 40-60 minut aby “uciekła” jedna kreska, tylko teraz nie wiem czy bede miał czas by zrobić taki test.

  Piotr Kowalik 11 lipca 2013 11:44
 • *** AKTUALIZACJA ***

  W oprogramowaniu v02.51 (uaktualnienie dostępne z pozycji menu telefonu) rozwiązuje problemy z czasem pracy telefonu na baterii. Podczas normalnego użytkowania, czyli 20 minut rozmów dziennie, 50 SMS, pracy w trybie 3G telefon potrafi wytrzymać bez problemów 4 doby, co uważam za dobry wynik. Przed aktualizacją przy takim wysiłku bateria wystarczała na lekko ponad dobę.

  Piotr Kowalik 15 lipca 2013 12:09