W kolejnym roku phablety znacząco zmniejszą sprzedaż małych tabletów

Według długo terminowej analizy sprzedaż phabletów ma się mocno zwiększyć na niekorzyść tabletów pokroju Samsunga Galaxy Tab 3 7.0.
Telefonu (phablety) wzięte pod uwagę w tej analityce to wszystkie urządzenia mające ekran o przekątnej 5″ i powyżej (Galaxy S4, LG G2, Note 2, Note 3, Z1, Z Ultra, itd), natomiast tablety powyżej 7″, ale nie przekraczające 8″ (Galaxy Tab 3 7.0, Asus Nexus 7, iPad Mini).

Według prognozy małe tablety w 2014 roku sprzedadzą się w liczbie ok 15-20 milionów mniejszej niż w tym roku, jednocześnie zwiększając sprzedaż phabletów (od 20-30 milionów sztuk).

 Phablety-large

Trzeba przyznać, że telefony, które jeszcze 2 lata temu były niepojęcie duże, w chwili obecnej zdobywają coraz więcej udziałów w rynku. Widok osoby z Note’m 3 nie dziwi tak jak widok osoby z Note’m pierwszej generacji po jego premierze. Nie wspominam już o reakcji na S4, który na dzisiejszą dobę technologiczną jest po prostu delikatnie zwiększonego rozmiaru względem innych smartfonów.

Moim zdaniem analityka osoby ją przeprowadzającej jest bardzo trafna, bo wiele osób uzna 7″-8″ tablet za niepotrzebny, jeśli może mieć ponad 5-cio calowy telefon.

0

One Reply to “W kolejnym roku phablety znacząco zmniejszą sprzedaż małych tabletów”

Comments are closed for this post.