Wycieka Nokia Normandy na Androidzie 4.4!

Wiele razy było słychać o różnych prototypach Nokii z systemem Google’a. Jednak tym razem wprowadzenie na rynek modelu fińskiego producenta z oprogramowaniem Android wydaje się być całkiem prawdopodobne.

Już na pierwszy rzut oka widać, że nawet w przypadku zastosowania innego systemu Nokia nie ma zamiaru zanadto odbiegać od swojej stylistyki. Kanciate rogi, jaskrawy kolor i czarny panel z przodu to elementy wyróżniające najnowsze smartfony producenta i tak samo ma być w modelu o nazwie kodowej A110.

Poniższe zrzuty ekranu przedstawiają system i nakładkę Nokii na platformę Google. Trzeba przyznać, że sama nakładka prezentuje się  dość ciekawie i z pewnością byłaby czymś nowym na rynku urządzeń z tym systemem.

 gsmarena_001                                       gsmarena_003 gsmarena_002

Specyfikacja tytułowego urządzenia nie powala na kolana. Znajdziemy tu 4″ ekran o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, 5 Mpix aparat, Androida w wersji 4.4.1 oraz procesor Snapdragon 200 (póki co nie wiadomo czy Cortex A5 czy A7). Wszystko ma być wspomożone 1 GB pamięci RAM.
Z przecieku możemy się również dowiedzieć, że owy smartfon jest już gotowy i jeszcze w tym roku może wejść na rynek. Trzeba przyznać, że Nokia dość długo ociąga się z wprowadzaniem modelu z Androidem. Powodów tego jest kilka, ale skoro już producent zamierza zadebiutować w tym dziale rynku, to moim zdaniem powinien przygotować coś więcej. Chyba, że cena będzie na prawdę przystępna, to wtedy nie będę miał żadnych zastrzeżeń.

0

2 Replies to “Wycieka Nokia Normandy na Androidzie 4.4!”

Comments are closed for this post.