Wyciekły pierwsze prasowe zdjęcia S5 Mini!

Pojawienie się pierwszych wzmianek o pomniejszonej wersji modelu S5 było kwestią paru tygodni, gdyż jak wiadomo dwie generacje wstecz zaczął się u Samsunga trend “mini”. S5 Mini został przyłapany na oficjalnej stronie producenta, aczkolwiek dość dziwne jest to, że osoba, której ukazał się ten nie zaprezentowany jeszcze smartfon zdecydowała się na robienie zdjęć ekranu zamiast po prostu zrobić dobrej jakości screenshota. Kolejną ciekawostką jest sprawa nazwy, gdyż jak widać po lewej stronie zdjęcia widnieje nazwa Samsung Galaxy S5 Dx. W moich oczach nazwa “mini” już dawno przestała odpowiadać realiom, bo w końcu co to za mini smartfon, który ma ekran o przekątnej 4,5″ bądź nawet więcej? Chociaż oficjalna zmiana nazwy nie została potwierdzona to nazwa Dx brzmi całkiem ciekawie. Sprawę modelu i nazewnictwa mamy już za sobą, teraz warto zwrócić uwagę na kolory, które nieco różnią się od tych, w których oferowany jest S5. Otóż na zdjęciu wyraźnie widać, że tytułowy smartfon będzie dostępny w co najmniej 5 kolorach: Szarym, niebieskim, białym, złotym i żółtym. Pozostaje jeszcze sprawa kolorystyki tego urządzenia, które jest do nas ustawione frontem, według mnie będzie to kolor po prostu czarny, zatem gama zwiększa się aż do sześciu! Jest w czym wybierać…

 gsmarena_0012

Warto również przyjrzeć się przeciekowej specyfikacji, która ma szansę okazać się na prawdę trafną znając politykę koreańskiej marki. Czterordzeniowy Snapdragon 400, 1,5 GB RAM, 4,5″ ekran o rozdzielczości 720p, 8 Mpix kamera oraz 2,100 mAh bateria. Całość ma pracować pod kontrolą Androida 4.4 Kitkat i najnowszej nakładki Samsunga – Touchwizz.

Niestety muszę przyznać, że specyfikacja mnie ani trochę nie zaskoczyła, a jedynym jej wytłumaczeniem może być niska cena początkowa. W innym wypadku Samsung może ponieść ogromną klapę, zwłaszcza patrząc przez pryzmat specyfikacji technicznej Sony Z1 Compact. Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego jak tylko poczekać.

0