Xperia ZU – przerobiona nakładka i kolejne zdjęcia.

Właśnie wyciekły do sieci screenshoty przerobionej nakładki Sony dla Xperii ZU oraz jej 2 kolejne zdjęcia. Pokazują one jak ogromny jest ten jeszcze nie pokazany światu telefon (a może raczej phablet) japońskiego producenta. Oprócz niecodziennej wielkości niezmiernie ciekawe jest to, że na jednym ze zdjęć Sony Xperia ZU jest obsługiwana za pomocą zwykłego ołówka! Po więcej informacji zapraszam do dalszej części wpisu.

Kiedy pierwszy raz dotarła do nas plotka, że ZU będzie obsługiwana za pomoca zwykłego ołówka wydawało się nam trochę dziwne, jednak pierwsze zdjęcie rozwiewa nasze wątpliwości i pokazuje, że ten phablet może być niemalże przełomowy. Niestety jeszcze nie wiadomo jak będzie wyglądała sama obsługa urządzenia za pomocą ołówka. Nie wiemy czy będzie to jedynie w wybranych aplikacjach oraz czy będzie odczuwalna dla ekranu różnica nacisku. Na więcej informacji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

                        gsmarena_001 gsmarena_002

Na drugim zdjęciu można zobaczyć porównanie Xperii Z Ultra z Galaxy S4 oraz Xperią ZR. Po zobaczeniu fotografii trzeba przyznać, że rozmiar tego phabletu jest oszałamiający, a przekątna jego ekranu według plotek to 6,44″. Poza rozmiarem wyświetlacza plotki mówią o certyfikacie odporności na kurz, wodę i wstrząsy IP58 oraz o tym, że w środku pracować ma najmocniejszy z Quallcomów, czyli seria 800.

Druga część wpisu dotyczy przerobionej nakładki Sony specjalnie dla wyżej opisanego modelu. Na początek warto wspomnieć, że ZU ma pracować pod kontrolą systemu Android 4.2.2. A jak wygląda zmieniona nakładka? Zobaczcie screenshoty niżej.

gsmarena_001 gsmarena_002 gsmarena_003

Po obejrzeniu zmienionej nakładki od razu widać, że przygotowana ona jest z myślą o zdecydowanie większym urządzeniu niż chociażby flagowa Xperia Z. Świadczy o tym powiększona liczba kolumn pionowych i poziomych (6×5) w menu oraz zwiększona liczba aplikacji w dolnym pasku pulpitu (6 zamiast 4).

Jak widać Sony traktuje swoje najnowsze urządzenie bardzo poważnie. Sporo innowacji, niecodzienny rozmiar oraz przeprojektowana nakładka mogą okazać się strzałem w dziesiątke. Jednak czy tak duży “smartfon” ma prawo bytu jako telefon na co dzień? Niestety ciężko mi to stwierdzić, ale wydaje mi się, że rozmiar chociażby Galaxy Note II jest bardzo bliski granicy rozsądku. Na koniec naasuwa się pytanie o premierę, ale niestety i tutaj brak informacji, natomiast jeśli tylko coś będzie wiadomo to od razu o tym napiszemy.

 

0