ZTE zamierza wprowadzić launcher Google Now do swoich telefonów!

Możliwość personalizacji telefonu w takim stopniu jaki oferuje Android jest jednym z jego największych plusów. Wystarczy tylko spojrzeć na inne systemy takie jak: iOS, Windows Phone czy też platformę BlackBerry, żeby docenić jak bardzo możemy dostosować telefon do własnych potrzeb. Jednakże czasami producenci potrafią nieźle spaprać sprawę, oczywiście przez wgranie swojej nakładki, która w niektórych przypadkach mocno ogranicza system oraz często zdarzały się problemy z optymalizacją interfejsu producenta, przez co nawet całkiem wydajne telefony potrafiły mocno zwalniać. Na szczęście od jakiegoś czasu producenci mogą bez żadnych konsekwencji wgrywać na swoje urządzenia oryginalną nakładkę (launcher) od Google, czyli możemy się spodziewać dokładnie takiego samego wyglądu jak w linii Nexus.

  gsmarena_002

Teoretycznie taki zabieg pozwoli smartfonom ZTE działać szybciej niż na innej nakładce, jednak w praktyce całkiem możliwe, że pomimo lekkiej nakładki producent “zaleje” telefon swoimi aplikacjami, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na szybkość i stabilność działania. Jednak jeśli się tak nie stanie, to chińska marka takim krokiem może zyskać jeszcze większe grono klientów. Ja osobiście czekam z niecierpliwością na pierwszy model tej firmy z “czystym Androidem”. Może wyjść z tego coś na prawdę dobrego…

Warto jeszcze zwrócić uwagę, że ZTE jest jedną z najprężniej rozwijających się firm w branży telefonii komórkowej. Według wyników w 2013 roku firma miała ogromny skok sprzedażowy, co umocniło jej pozycję na rynku. Pomijając fakt, że zdecydowana większość ich urządzeń ląduje na rynku azjatyckim, to i tak ma się czym poszczycić.

1